4 Березень 2015

Коментарі:

0
 Березень 4, 2015
 0
Категорія: Новини онлайн

В Україні з кожним роком все більше ВНЗ де корупція набирає розвиток і розмах, без страху та без покарання. Як би це не було сумно, та за статистикою цифра тільки набирає величину.

Щоб розрізняти, та знати як протидіяти цій проблемі, пропоную до уваги декілька найрозповсюдженіших схем “вирішення проблеми”:

Схема №1  – “стандартна”

Насправді дуже банальна і проста та думаю відома всім: через знайомих потрібно знайти людину яка зможе домовитись і знає “ціни”. Насправді розмір хабара буде залежати від форми оцінювання (залік чи іспит), від кількості персональних балів, набраних протягом навчального періоду та звичайно ж відвідуваності, що часто грає не малу роль. Зазвичай зацікавлена сторона це сам студент, який в хороших відносинах з робочим персоналом (викладачем, чи лаборантом, методистом чи завідувачем кафедри).

Схема №2 “навпростець”

За довгий період роботи в ВНЗ появились особливі люди “ветерани” своєї справи, які зовсім не бояться ні осуду, ні правоохоронних органів, тим паче докорів сумління. Зазвичай після пари, лекції, на останньому семінарі, або після першого знайомства зі студентами просять підійти після навчального часу до їхнього кабінету, або в конкретне місце де просить чітко скласти список які хочуть успішно та без проблем здати іспит чи залік за Лесю Українку (тобто, по 200 грн.), а решту просто гарно підготуватись, якщо він думає що здасть. Інтерпретація викладача не точна, однак сенс та мотив залишається без змін.

Схема №3 “На гачку”

Особливою популярністю ця схема користується у студентів-іноземців, у яких, на жаль, немає ніякої підтримки і захисту в нашій країні. Протягом останніх тижнів вересня  або перших тижнів жовтня до вас підходить людина (співробітник навчального закладу) і пропонує свої послуги, питає на якому саме курсі ви навчаєтесь, чим займаєтесь, чи плануєте ви довго вчитися в ВНЗ? Ви зі всією душею розповідаєте про свої наміри, потім ця людина пропонує зайти до неї завтра в кабінет на «чарку» чаю. Дізнавшись про те, на якому ви курсі навчаєтесь, на завтра він каже, що від щирого серця він згоден вам допомогти, бо знає стовідсотково,  що цей викладач «на громадських засадах» навіть три не поставить. Ви змушені думати… Він дає час приблизно тиждень і навіть вас не чіпає, потім знаходить, вам не залишається нічого, крім того, аби погодитись. Все, ви «на гачку». Ви розслабляєтесь, оцінку отримуєте, але кульмінація – це наступна сесія, починається новий семестр… «Рибак» знов знаходить вас  і каже, що він вже домовився за всю сесію наперед і за це, звичайно, треба заплатити певну суму, а в ваших інтересах не відмовлятися.

Схема №4 “Тариф шкільний”

Всі ми знаємо, що зараз проблеми з фінансування існують у всіх навчальних закладах, особливо, у шкільних та дошкільних, і на батьківських зборах їх просять «скинутись» на гардини, нову дошку або меблі в клас. До шкільних вчителів у таких ситуаціях претензій існувати не може. У ВНЗ ситуація наступна: вас просять оновити комп’ютерний клас, але нових комп’ютерів ви не бачите. Їх ніхто не побачить, якщо, звичайно, ви не ходите в гості до викладачів.

З такою проблемою стикаються студенти майже кожної сесії. Провівши власне розслідування, ми з‘ясували, що до найбільш злісних корупціонерів можна віднести: Київський національний університет технологій та дизайну (КНУТД), Київський національний економічний університет (КНЕУ) та, як би парадоксально це не звучало, Національна академія внутрішніх справ (НАВС).

Наприклад, у КНЕУ існує певна група людей, яка займається вирішенням проблем студентів так: через контактну особу ви знаходите телефонний номер цієї людини,  кажете, як вас звуть, а на наступний день вам телефонують і називають суму. Залік у середньому – 250 у.о., іспит-350 у.о., звичайно, це все залежить від «складності» ситуації.

Наступним є КНУТД, деякі викладачі якого, працюють в режимі «Напряму». Вони просто пропонують всім здати після пар по 300 гривень для покращення загальної успішності групи на заліку. Якщо ж це іспит-500 гривень.

У системі НАВС існує так званий «Принцип пожертвувань»: студенти, які залишаються на перескладання іспиту чи заліку запрошуються до кабінету викладача або на кафедру, де їм пропонують не заплатити гроші, а, наприклад, купити, на кафедру чи не на кафедру, новий комп’ютер, нову кавоварку, телевізор, DVD-програвач.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *