25 Лютий 2015

Коментарі:

0
 Лютий 25, 2015
 0
Категорія: Новини онлайн

uba_6135-

 

Владислав Соколовський, адвокат, керуючий партнер адвокатської компанії «Соколовський і Партнери»

В Україні є громадське суспільство. Проте в нього немає діючих інструментів впливу на владу. З корупцією в наш час борються такі ж чиновники, тільки із інших відомств. В прокуратуру щодня направляється куча заяв про порушення  владних злочинів. ЗМІ публікують інформацію про хабарництво в судах та державних органах, а суспільство не бачить результата на конкретних прикладах хабарників. Щоб порвати це замкнене коло, потрібно додати всього лише один крок: доповнити законодавство нормами про приватне обвинувачення, –  вважає Владислав Соколовський, чию думку опублікував HUBs.

В чому суть такого звинувачення: громадянин, замість прокурора подає заяву в суд і сам підтримує звинувачення. Фактично позивач бере на себе функцію прокурора і частково слідчого. Що получиться? Варто взяти приклад.

Чиновник незаконно оформив на себе право володіння на землю в природоохоронній зоні. Зацікавлені особи самі або за допомогою адвоката збирають інформацію про корупційний злочин та подають заяву в суд. Далі вони судовому позові вимагають, спираються на особисті докази, винесення вироку. В такому випадку залучення до кримінальної відповідальності залежить не від державного обвинувачення, а від представника громадського суспільства.

Приватне звинувачення можна запровадити досить швидко. Достатньо внести в Кримінально процесуальний кодекс и деякі інші закони. Необхідно запровадити процедуру приватного звинувачення в господарській та службовій діяльності, а також злочинах проти правосуддя. Застосування такого інструмента повинно бути правом громадянина, яке не виключає обов’язків слідчого та прокурора і залучити корупціонерів до кримінальних відповідальності в загальному порядку.

Скептики можуть казати, що приватні звинувачення не будуть ефективні через корумпованість суддів. Але якщо не дати суспільству механізми реального впливу на державні органи, нічого і так не зміниться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *