Особисто я звітуватися не відмовляюся і не відмовлюся ніколи, - Голова ГО «Братство спудеїв» Данило Плахотін

2 Грудень 2014

Коментарі:

0
 Грудень 2, 2014
 0

Студентське самоврядування – одна із найважливіших підвалин добробуту будь-якого університету. Обрані представники студентства створюють такий собі баланс між переконаннями молодшого та старшого покоління у навчальному закладі, захищаючи права студентів та діючи в їх інтересах.  Про роботу громадської організації і за сумісництвом органу студентського самоврядування Національного університету «Острозька академія» «Братство cпудеїв» (далі БС) розповів її очільник Данило Плахотін.

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ: ФІНАНСОВИЙ ЗВІТ ГО “БРАТСТВО СПУДЕЇВ”

– Які напрямки роботи є у Вашій організації?

– Основне, на що звертаємо увагу завжди, це – внутрішньо-організаційні процеси: налагодження та оптимізація роботи структурних підрозділів БС. Також БС виступає основним організатором культурного та спортивного дозвілля студентів: ми влаштовуємо різні концерти, гумористичні змагання між факультетами, запрошуємо відомих особистостей до академії.

Важливу позицію в нашій діяльності займає благодійний напрямок, до речі, дуже актуальний зараз. Він передбачає залучення коштів для закупівлі необхідної амуніції для острожан, які беруть участь в АТО.

Крім  загальних напрямків роботи, активно працюємо над написанням нового положення «Про студентське самоврядування» та нового статуту ГО «Братство спудеїв» у зв’язку з прийняттям Закону України «Про вищу освіту», адже діюче положення не відповідає новим вимогам закону.

– Як обирають Голову «Братства спудеїв»? За якими принципами набирають студентів в організацію?

– На мою думку, найважливіші зміни, які відбулися, це – запровадження нової системи набору кадрів до БС (на конкурсній основі) і популяризація організації серед студентів університету. Наразі багато студентів, у тому числі першокурсників, бажають долучитися до діяльності Братства, що свідчить про актуальність та важливість нашої діяльності. Вибори Голови «Братство спудеїв» відбуваються демократично, участь у виборах мають право брати всі студенти «Острозька академії».

– Чи захищає Ваша організація права студентів?

– Треба розуміти, що відстоюванню прав студентів повинен передувати факт порушення таких прав. У нашому університеті таких фактів мало, зараз навіть нічого конкретного не пригадаю.

Та відстоювання прав студентів або їх захист може відбуватися шляхом звернення Голови Братства спудеїв до представників адміністрації з проханням вирішити проблему. Також Голова Братства спудеїв є членом Вченої ради університету, тому будь-яке рішення обговорюється та приймається за його участі. Тут він представляє інтереси студентства.

– Звідки залучаєте фінансування для  ГО «Братство спудеїв»? 

– Фінансування проектів переважно відбувається за рахунок власних надходжень БС, а також із коштів спецфонду університету; та за час мого головування гроші зі спецфонду не використовувалися.

– Чи отримує хтось заробітну плату в організації?

– У БС заробітну плату отримує лише Голова Братства спудеїв. Вона складає 0,5 ставки, тобто 603 гривні на місяць.

– Як звітує Ваша організація за використані кошти?

– Звітування про використання ресурсів та надходжень БС плануємо на кінець цього навчального року. Цей звіт буде представлений Головою Братства спудеїв і обов’язково оприлюднений у соціальних мережах. Звичайно, у разі необхідності, ми можемо надати всю інформацію про видатки та доходи раніше. Вона відкрита для кожного студента.

Із наступного навчального року плануємо також запровадити систему щомісячного електронного звітування про фінансовий стан шляхом публікації кошторисної інформації на сайті БС та в офіційній спільноті соціальної мережі.

Особисто я звітуватися не відмовляюся і не відмовлюся ніколи. Така ситуація неприпустима. Тим більше якщо фонд формується за рахунок членських внесків студентів, як у РДГУ. Хочу також наголосити, що в Острозькій академії, принаймні за час мого головування, жодних членських внесків зі студентів збирати не будуть.

Автор: Віталія Кушмирук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *