Корупція, яку не схопили за руку, всеодно дасть про себе знати

3 Березень 2015

Коментарі:

0
 Березень 3, 2015
 0
Категорія: НОВИНИ

tsn.ua

Кіровоградський національний технічний університет (колишній інститут сільськогосподарського машинобудування) давно має погану славу навчального закладу, де треба платити за заліки й екзамени. Були випадки, коли викладачів правоохоронці затримували на гарячому. Але люди більше знають про це не з повідомлень прес-служб правоохоронних органів, а з власного досвіду.

Одна мати бідкалась, що багато років не могла налагодити стосунки з дочкою, яка вчилася  в КНТУ і щоразу повідомляла матері, скільки їй треба заплатити за той чи інший залік чи екзамен. Мати не вірила, вважала, що донька обманює її, аби видурити гроші на якісь свої забаганки. Дівчина викручувалась як могла: знаходила якісь підробітки, економила, але вищу освіту таки здобула. Та довго не могла пробачити матері ту недовіру, через яку, як вона вважала, їй  було так важко.

Був в внший випадок, де одинока мати розказала Ось таку ситуацію:

 Донька вчилась у математичному класі, була дуже обдарована саме до точних наук, вступила в КНТУ на бюджетне місце, але після першої ж сесії, знаючи, що у матері немає зайвих грошей   і не бажаючи миритися з вимаганнями, покинула інститут. Зараз працює продавцем.

Подібних випадків можна розповісти чимало. Але ось ця,  начебто неявна,  корупція була публічно оцінена роботодавцем. Голова наглядової ради компанії «Гідросила-груп»  (до її складу входять кілька крупних підприємств в Україні і Росії) Павло Штутман заявив:

– Свого часу КІСМ готував непоганих фахівців. Багато з них зробили гарну кар’єру (цей внз закінчив і сам Штутман – авт.). Але потім, коли настали роки комерціалізації, розвалу, це негативно позначилось на навчальному закладі. Підприємствам сьогодні необхідні добре підготовлені спеціалісти, зокрема інженери. Їх у нашому регіоні випускає тільки КНТУ. Саме не готує, а випускає. На завод «Гідросила» ми взяли 24 випускників КНТУ, з них залишились працювати тільки троє.

Роботодавці, стривожені такою статистикою, звернули увагу на  ситуацію в технічному університеті. Виявилось, що регулярно відвідують заняття тут тільки третина студентів. Інші, виходить, просто купують дипломи.

Спільними зусиллями роботодавців і ректорату, відвідуваність занять в КУНТУ підняли до 75 відсотків, але чверть студентів так і не з’являються на лекції.

– Ясна річ, ми й самі вчимо молодих спеціалістів, – розповідає Павло Штутман. – Інженерно-технічний склад підприємств компанії навчається 80 годин на рік. Але ми не можемо навчати їх фізиці, математиці, механіці,  технології машинобудування, іншим базовим дисциплінам. Навіть власники червоних дипломів не мають достатньої кваліфікації.

Отож, компанія переорієнтовується на випускників Київського та Харківського політехнічних інститутів. І хоча вони частіше, ніж кіровоградці, потребуватимуть житла в обласному центрі, але все таки рівень кваліфікації спеціалістів для компанії є більш визначальним чинником.

Виходить, і та корупція, яку в буквальному сенсі цього слова не схопили за руку, однак дасть про себе знати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *