3 Лютий 2015

Коментарі:

0
 Лютий 3, 2015
 0
Категорія: Новини онлайн

Експерти з  протидії корупції поділились своєю думкою як боротися з корупцією та які важелі впливу є  найбільш дієвими.

Оксана Юринець стверджує що одним з найкращих методів боротьби з корупцією є публічна ганьба. Тільки завдяки цьому, можна налякати роздратувати і заставити замислитись людину про свої вчинки та зрозуміти всю шкоду причинену державі.

Андрій Магера вважає що найсуворішим покаранням може бути позбавлення волі. Однак він підкреслює, що не подрібно хабарників  плутати з вбивцями маніяками та ґвалтівниками, тому довічного ув’язнення бути не повинно.

На його думку побороти корупцію не можливо, однак якщо докласти до цього певних зусиль то її рівень можна суттєво знизити завдяки певними методами:

1) антикорупційне бюро повинен очолювати фахівець іноземець;

2) потрібно встановити достойну плату та соціальні гарантії чиновникам, адже тільки тоді коли вони будуть відчувати безпеку і достаток, потреба брати хабар відпаде;

3) повинна бути роз’яснювальна робота з населенням, щоб прості люди знали свої права та можливості, не йшли на шантаж можновладців, у разі залякування чи вимагання хабара щоб звертались в правоохоронні органи;

4) запровадження інституту мирових суддів, які розглядатимуть дрібні проступки та більшість цивільних справ. Мирових суддів обиратимуть серед громадян. У них відсутня чітка процедура розгляду і нема зайвого формалізму.

А от на думку Ярослава Грицака яке саме покарання чекає на хабарника не є важливою, головне щоб виробилась дієва система по боротьбі з корупцією, яка справді присікала всі випадки з корупцією, а саме покарання має бути закріплено на законодавчому рівні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *